بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس نام نوعی ترکیب است که از سمی به نام «بوتولینوم» ساخته می شود. از این ترکیب سال هاست در دنیای پزشکی برای درمان برخی عارضه ها مانند رفع چین و چروک استفاده می شود. شاید برخی با شنیدن کلمۀ «سم» دچار نگرانی شوند و در مورد استفاده از بوتاکـس کمی تردید داشته باشند اما باید گفت به هیچ عنوان جای نگرانی نیست چون این ترکیب به صورت کاملاً علمی و آزمایشگاهی ساخته می شود.

معمولاً ترکیب بوتاکس را در کنترل شده ترین شرایط در آزمایشگاه های معتبر و بسیار استاندارد می سازند که در حضور دقیق ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها این کار انجام می شود. همیشه هم شنیدن نام «سم» نباید هراس آور باشد زیرا در مواردی این چنینی در محیط آزمایشگاهی، سم بوتولینوم را در بهترین شرایط تبدیل به ترکیبی بسیار ضعیف که حاوی مقدار کمی از این سم است می کنند که همان بوتاکـس نام دارد.

از بوتاکس در موارد مختلفی در پزشکی استفاده می شود که البته مهمترینش از بین بردن چین و چروک پیشانی ها، اطراف چشم، گوشۀ لب و... می باشد. همچنین از بوتاکـس برای درمان بیماری پر عرقی استفاده می کنند. افراد بسیار زیادی هستند که در فصول گرم سال به شدت عرق می کنند تا جایی که قطرات عرق مانند آب از کل بدنشان جاری می شود!

این افراد با مراجعه به پزشکان و سپس تزریق بوتاکـس به بدن، غدد ترشح کنندۀ عرق را کاملاً به صورت کنترل شده ای در می آورند تا تعریق آنها نیز مانند سایر افراد طبیعی انجام شود.

در نابودی و از بین بردن چین و چروک ها هم که از پرطرفدارترین موارد استفادۀ بوتاکس است، پزشک با تزریق دقیق و مناسب مقدار مشخصی از این ترکیب جادویی به زیر پوست، عضلات آن قسمت را دچار نوعی فلج موضعی می کند. این عمل سبب می شود که چروک های پوستی آن منطقه به سبب فلج شدگی، کاملاً از بین بروند.

نه تنها استفاده از بوتاکـس خطرناک و مضر نیست بلکه می توان آنچنان مفید باشد که شما را از طرفداران دائمی آن نماید.

امروزه بسیاری از افراد، از بازیگرها گرفته تا سایر افراد جامعه، از مشتری های دائمی استفاده از بوتاکس هستند و دچار هیچگونه مشکلی نشده اند.

Fix_facial_wrinkles, Fix_the_laugh_line