پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه (Augmentation Mammoplasty) از برترین و مهم ترین ابزار، شیوه ها و عمل های جراحی زیبایی و ترمیمی بانوان است که برای اصلاح عیوب ظاهری سینه بانوان انجام می شود. سینه ها بنا به دلایل متعددی ممکن است از حالت نرمال و طبیعی خود خارج شده و شکل و فرمی ناهمگون با بدن داشته باشند که چنین موضوعی قطعاً برای هیچ خانمی مورد قبول نیست و در جهت رفع آن اقدام خواهد کرد.

ایراد در شکل ظاهری سینه ها ممکن است بر اثر عوامل مختلفی ایجاد شود، از جمله شیردهی، اتفاقات ناگوار مانند تصادفات و ضربات مختلف به سینه که سبب تغییر شکل آن شود، کاهش وزن ناگهانی و شدید، بارداری، سوء تغذیه و... . در چنین شرایطی بهترین گزینه برای درمان این مشکلات استفاده از پروتز سینه در انواع مختلف با توجه به شرایط و درخواست فرد است تا این عارضه به خوبی رفع گردد.

پروتز سینه در دو نوع «سیلیکونی» و «سالتی» موجود است که در سال های دور از نوع سالتی آن که ترکیبی از آب و نمک است استفاده می شد. اما امروزه از نوع سیلیکونی آن که از طول عمر تقریباً بیشتری نیز برخوردار است استفاده می کنند.

این پروتز سینه را در یک عمل جراحی تهاجمی یا باز، در زیر عضلات بافت سینه قرار می دهند. در خانم هایی که سینه هایی کوچک دارند و یا گاهی سینه ها هم اندازه نیستند و یکی کوچکتر از دیگری ست استفاده از این پروتزها به شدت راهگشاست. همچنین در بسیاری از خانم ها بنا به دلایل متعدد مانند شیردهی های مکرر و یا به صورت مادرزادی، نوک سینه ها به سمت پایین افتاده است، برای رفع این مشکل نیز می توان از پروتز سینـه برای درمان استفاده کرد.

طول عمر این پروتزها نیز متفاوت است اما نُرم استفاده از آنها تقریباً دو سال خواهد بود که در نوع سیلیکونی چنانچه موارد مراقبتی به درستی رعایت شود یعنی از فشارها و ضربات ناگهانی دوری کنند می توان از آن حتی به مدت چندین برابر حالت نرمال نیز بدون نگرانی استفاده کرد.

پروتز سینه از راهکارهای شاهکار این دوره برای درمان مشکل کوچک بودن سینه و مواردی از این دست می باشد.

Breast_lift, Mummy