تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

 در دنیای امروز با توجه به تغییر رویکردها و دیدگاه‌ها نسبت به زندگی، روابط اجتماعی و همچنین حساسیت بیش از اندازه به ظواهر، بسیاری افراد تمایل به تغییر اجزای چهره و تبدیل کردن شکل و فرم آن‌ها به آن چیزی که در ذهن خود دارند تمایل نشان می‌دهند. در خصوص تغییر سایز و اندازۀ لب ها به خصوصی در بانوان هم این موضوع به شدت وجود دارد که برای این امر از تزریق ژل لب استفاده می شود.

البته همیشه هم تزریق ژل لب برای تغییرات وسواسی نیست و در بسیاری موارد خانم هایی هستند که دارای لب های کوچک و به نوعی خطی هستند. این افراد گزینه‌های مناسبی برای استفاده از ژل در اصلاح ظاهر لب ها و چهره می‌باشند.

همچنین تزریق ژل لـب در افرادی که دارای عدم هماهنگی بین اندازۀ لب ها و بینی و کل صورت هستند نیز توصیه می شود.

 

تزریق ژل لب به دو صورت انجام خواهد شد:

برای انجام این عمل مهم و حساس می‌توان به دو شکل اقدام و از دو ماده استفاده کرد. «ژل‌های موقتی» و «ژل‌های پایدار».

معمولاً افرادی که برای اولین بار اقدام به تزریق ژل لب می کنند بهتر است و باید از ژل‌های موقت استفاده کنند زیرا ممکن است در صورت استفاده از ژل‌های پایدار دچار «گرانولوم» و یا حساسیت‌های مختلف شوند.

جنس این ژل‌ها نیز در سال‌های اخیر بیشتر از «هیالورونیک اسید» هستند که دارای عوارض نبوده و در کنار بافت حساس لب ها معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کنند. این مواد در زمان تزریق، بیشتر در بافت اطراف لب ها نفوذ داده می‌شوند تا به این شکل، تغییر سایز و اصلاحات لازم انجام شود.

چنانچه از مواد بی‌کیفیت برای تزریق ژل لب استفاده شود و یا فردی کم‌تجربه این کار را انجام دهد ممکن است شکل ظاهری لب ها پس از مدتی به دلیل تحرک فراوان لب ها و... کاملاً بدفرم و نامتقارن شوند، در نتیجه باید از مراجعه به افراد کم‌تجربه خودداری کرد.

عوارض این عمل مهم هم ممکن است مواردی مانند درد در حین تزریق ژل، کبودی و تورم پس از تزریق که البته رفع شدنی ست و همچنین عدم تقارن در برخی موارد باشد که البته قابل‌رفع خواهند بود.

 

 

 

 

 

Lip_prosthesis, Prosthesis